Specjalistów jest wielu. Ekspert jest jeden.

Jest wielu znawców - ekspert jest tylko jeden!

Jest wielu znawców - ekspert jest tylko jeden!

Projekt "Ekspert Flotowy" powstał z inicjatywy marki Škoda, Škoda Szkoła Auto i magazynu FLOTA. Wspólnie postanowiliśmy stworzyć możliwość dla wszystkich osób zajmujących się zarządzaniem parkiem aut służbowych, aby w innowacyjny sposób podzielić się nie tylko wiedzą, ale i doświadczeniem. Organizatorem projektu jest również Volkswagen Financial Services, który wspiera projekt dzieląc się swoim doświadczeniem i najlepszymi praktykami dotyczącymi leasingu, finansów i optymalizacji kosztów zarządzania firmowej floty. Dzięki wsparciu tak silnych marek Ekspert Flotowy reprezentuje najwyższy poziom organizacyjny, edukacyjny i merytoryczny.

I edycja okazała się wielkim sukcesem - wzięło w niej udział prawie 200 zarządców flot z całej Polski zarządzających łącznie flotą prawie 37 000 pojazdów. Przez kilka miesięcy zmagań i niezwykle kreatywnych spotkań uczestnicy udowodnili, że program Ekspert Flotowy jest potrzebny na polskim rynku.

 

 

 

 

II edycja projektu cieszyła się jeszcze większym powodzeniem - aktywnie uczestniczyło w niej blisko 230 fleet managerów którzy łącznie zarządzali flotą złożoną z blisko 56 000 pojazdów! Nowe formy przekazy wiedzy i drobne modyfikacje w portalu wiedzy dały efekt w postaci naszpikowaną wiedzą i merytoryką edycją.

 

 

III edycja była rekordowa pod każdym względem- 334 uczestników, którzy zarządzali imponującym parkiem samochodów liczącym ponad 71 000 pojazdów. W trzech zorganizowanych szkoleniach wzięło udział blisko 200 osób! Udostępniliśmy Wam kilkadziesiąt merytorycznych artykułów oraz kilkadziesiąt minut nagrań video zawierających ciekawe wywiady i rady udzielane przez wieloletnich praktyków rynku.

Wypadkową ostatnich lat pracy jest IV edycja, która pokazuje, że Ekspert Flotowy jest również odzwierciedleniem trendów rynkowych. W IV edycji udział wzięło 353 zarządców flot z całego kraju, którzy łącznie zarządzali nieco ponad 74 000 pojazdów. Wspominamy te liczby ponieważ łączna flota uczestników IV edycji jest mniejsza niż ubiegłorocznego grona zapisanych fleet managerów (których było mniej). Wskazuje to na fakt, ż w Ekspert Flotowy 2016 gościł bardzo wielu przedstawicieli sektora MŚP, sektora, który w dynamicznym tempie rozwija się i sięga po produkty finansowe, serwisowe i motoryzacyjne z większą śmiałością. Ekspert Flotowy zyskał aprobatę w tym środowisku co nas ogromnie cieszy ponieważ stanęliśmy na wysokości zadania – umożliwiliśmy dostęp do wiedzy i rozwój zawodowy i osobisty bardzo zróżnicowanemu gronu uczestników. Przypieczętowaniem tego faktu jest uzyskanie tytułu Eksperta Flotowego 2016 przez przedstawiciela właśnie sektora MŚP.

 

W 2017 roku odbyła się jubileuszowa 5 edycja gromadząca blisko 400 uczestników. Była ona wyjątkowa przede wszystkim pod kątem aktywności uszczetników wyrażonej poprzez aktywność na szkoleniach i ogrom przeczytanych informacji. Eksperta Flotowego 2017 poznaliśmy podczas prestiżowej gali PZWLP na Stadionie Narodowym w listopadzie 2017 roku.

Ekspert Flotowy to projekt w którym poprzez cykl testów, szkoleń i interaktywnych spotkań flotowych wyłonimy osoby cechujące się największą, najbardziej merytoryczną i praktyczną wiedzą. Właśnie ta wiedza umożliwi zarządzanie flotą pojazdów w sposób skuteczny i pozwoli na sprawne poruszanie się po branży pomimo stale zmieniających się realiów rynkowych.

Kim jest Ekspert Flotowy i jaka jest idea programu?

Ekspert Flotowy to osoba charakteryzująca się nie tylko znajomością przepisów i zmiennych trendów na rynku, ale potrafiąca również w praktyce zastosować narzędzia i zapisy, które zabezpieczają firmę przed nadużyciami ze strony pracowników i kontrahentów.

Na platformie internetowej programu oraz w magazynie Flota regularnie ukazywać się będą artykuły wzbogacające wiedzę merytoryczną wszystkich uczestników. Tematyka dotyczyć będzie m.in.:

 • źródeł finansowania floty,
 • weryfikowania regulaminu flotowego pod kątem zabezpieczenia interesów firmy i generowania oszczędności,
 • weryfikowania umów z firmami zewnętrznymi,
 • praktycznego zastosowania narzędzi i zapisów, które zabezpieczają firmę przed nadużyciami użytkowników,
 • znajomości zagadnień podatkowych i legislacyjnych,
 • optymalizacji kosztów związanych z użytkowaniem i serwisowaniem aut.

 

VI edycja, która odbyła się w 2018 roku odbyła się pod hasłem #NowyEkspertFlotowy i zgromadziła ponad 500 uczestników. Dzięki trzem bezpłatnym i sprofilowanym szkoleniom, które odbyły się w Warszawie w siedzibie Business Center Clubu, każdy fleet manager, biorący udział w programie,  miał niepowtarzalną okazję do wysłuchania serii wykładów prowadzonych na żywo i zadawania pytań prelegentom. Postawiliśmy na profesjonalny dobór kadry wykładowej i niezwykle praktyczny i narzędziowy charakter samego wystąpienia. 

Seria spotkań praktycznych z instruktorami Škoda Szkoła Auto były okazją dla fleet managerów do nauki bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Zwieńczeniem zmagań był październikowy finał podczas którego najlepsi uczestnicy edycji zmagali się z zadaniami praktycznymi i teoretycznymi.

Nad zawartością merytoryczną spotkań i testów oraz oceną poszczególnych etapów czuwała Rada Programowa, w skład której weszli przedstawiciele mediów, instytucji państwowych oraz stowarzyszeń związanych z rynkiem flotowym.

Przed nami kolejna, VII edycja, która będzie absolutnym hitem! Przygotowaliśmy dla Was potężną dawkę wiedzy, merytorycznych spotkań, które rozpoczną się już 20 maja w Warszawie!  Zaprosimy Was do multimedialnego, nowoczesnego i dobrze skomunikowanego miejsca pod nazwą Digital Knowledge Village w Warszawie. Podczas pierwszego szkolenia zaserwujemy Wam spotkanie z prawnikami reprezentujący- mi polską branżę motoryzacyjną, którzy w przystępny i zrozumiały sposób zaktualizują Waszą wiedzę z zakresu płaszczyzny legislacyjnej funkcjonowania firmowych car parków. Drugie spotkanie, które zaplanowane jest na 12 czerwca, będzie okazją do tego, aby poznać nie jednego, ale kilku fleet managerów mogących pochwalić się międzynarodowym doświad- czeniem i ponadnarodową perspektywą w budowaniu polityki flotowej, nadzorze i koordynacji rozbudowanych flot pojazdów. Ostatnim tegorocznym przystankiem edukacyjnych wspaniałości będzie wrześniowe szkolenie prowadzone przez Daniela Trzaskowskiego pt. „Mój nowy szef zlecił mi audyt naszej floty – od czego mam zacząć?”.

Czekają na Was kolejne artykuły w magazynie Flota, na stronie flota.com.pl na podstawie których przygotujemy testy weryfikujące Waszą wiedzę. Nagrodą za tegoroczne zmagania będzie dofinansowanie niezapomnianych wakacji!

 

Inauguracja VII edycji programu odbędzie się podczas Wielkiego Testu Flotowego na Torze Słomczyn 16 maja 2019 roku!. W tym właśnie dniu, na Torze, bić będzie serce polskiej motoryzacji i sektora flotowego - zgromadzenia będą mieli okazję zapoznać się w pełni z ideą i szczegółami projektu oraz zapisać się na specjalnie przygotowanych stanowiskach komputerowych.

 

2013-03-14 00:00:00
patroni merytoryczni
 • PZWLP
 • PSPA
 • ITS
 • PZPO
 • GFP Legal
 • PZPM
 • Partnerstwo dla bezpieczenstwa drogowego
 • PGM
 • SPRM
 • ZPL
 • SKFS
 • Piszcz i Wspolnicy
ZNAJDŹ NAS: