Specjalistów jest wielu. Ekspert jest jeden.

Jest wielu znawców - Ekspert jest tylko jeden!

Jest wielu znawców - ekspert jest tylko jeden!

Projekt "Ekspert Flotowy" powstał z inicjatywy marki Škoda, Škoda Szkoła Auto i magazynu FLOTA. Wspólnie postanowiliśmy stworzyć możliwość dla wszystkich osób zajmujących się zarządzaniem parkiem aut służbowych, aby w innowacyjny sposób podzielić się nie tylko wiedzą, ale i doświadczeniem. Organizatorem projektu jest również Volkswagen Financial Services, który wspiera projekt dzieląc się swoim doświadczeniem i najlepszymi praktykami dotyczącymi leasingu, finansów i optymalizacji kosztów zarządzania firmowej floty. Dzięki wsparciu tak silnych marek Ekspert Flotowy reprezentuje najwyższy poziom organizacyjny, edukacyjny i merytoryczny.

I edycja okazała się wielkim sukcesem - wzięło w niej udział prawie 200 zarządców flot z całej Polski zarządzających łącznie flotą prawie 37 000 pojazdów. Przez kilka miesięcy zmagań i niezwykle kreatywnych spotkań uczestnicy udowodnili, że program Ekspert Flotowy jest potrzebny na polskim rynku.

 

 

 

 

II edycja projektu cieszyła się jeszcze większym powodzeniem - aktywnie uczestniczyło w niej blisko 230 fleet managerów którzy łącznie zarządzali flotą złożoną z blisko 56 000 pojazdów! Nowe formy przekazy wiedzy i drobne modyfikacje w portalu wiedzy dały efekt w postaci naszpikowaną wiedzą i merytoryką edycją.

 

 

III edycja była rekordowa pod każdym względem- 334 uczestników, którzy zarządzali imponującym parkiem samochodów liczącym ponad 71 000 pojazdów. W trzech zorganizowanych szkoleniach wzięło udział blisko 200 osób! Udostępniliśmy Wam kilkadziesiąt merytorycznych artykułów oraz kilkadziesiąt minut nagrań video zawierających ciekawe wywiady i rady udzielane przez wieloletnich praktyków rynku.

Wypadkową ostatnich lat pracy jest IV edycja, która pokazuje, że Ekspert Flotowy jest również odzwierciedleniem trendów rynkowych. W IV edycji udział wzięło 353 zarządców flot z całego kraju, którzy łącznie zarządzali nieco ponad 74 000 pojazdów. Wspominamy te liczby ponieważ łączna flota uczestników IV edycji jest mniejsza niż ubiegłorocznego grona zapisanych fleet managerów (których było mniej). Wskazuje to na fakt, ż w Ekspert Flotowy 2016 gościł bardzo wielu przedstawicieli sektora MŚP, sektora, który w dynamicznym tempie rozwija się i sięga po produkty finansowe, serwisowe i motoryzacyjne z większą śmiałością. Ekspert Flotowy zyskał aprobatę w tym środowisku co nas ogromnie cieszy ponieważ stanęliśmy na wysokości zadania – umożliwiliśmy dostęp do wiedzy i rozwój zawodowy i osobisty bardzo zróżnicowanemu gronu uczestników. Przypieczętowaniem tego faktu jest uzyskanie tytułu Eksperta Flotowego 2016 przez przedstawiciela właśnie sektora MŚP.

 

W 2017 roku odbyła się jubileuszowa 5 edycja gromadząca blisko 400 uczestników. Była ona wyjątkowa przede wszystkim pod kątem aktywności uszczetników wyrażonej poprzez aktywność na szkoleniach i ogrom przeczytanych informacji. Eksperta Flotowego 2017 poznaliśmy podczas prestiżowej gali PZWLP na Stadionie Narodowym w listopadzie 2017 roku.

Ekspert Flotowy to projekt w którym poprzez cykl testów, szkoleń i interaktywnych spotkań flotowych wyłonimy osoby cechujące się największą, najbardziej merytoryczną i praktyczną wiedzą. Właśnie ta wiedza umożliwi zarządzanie flotą pojazdów w sposób skuteczny i pozwoli na sprawne poruszanie się po branży pomimo stale zmieniających się realiów rynkowych.

Kim jest Ekspert Flotowy i jaka jest idea programu?

Ekspert Flotowy to osoba charakteryzująca się nie tylko znajomością przepisów i zmiennych trendów na rynku, ale potrafiąca również w praktyce zastosować narzędzia i zapisy, które zabezpieczają firmę przed nadużyciami ze strony pracowników i kontrahentów.

Na platformie internetowej programu oraz w magazynie Flota regularnie ukazywać się będą artykuły wzbogacające wiedzę merytoryczną wszystkich uczestników. Tematyka dotyczyć będzie m.in.:

 • źródeł finansowania floty,
 • weryfikowania regulaminu flotowego pod kątem zabezpieczenia interesów firmy i generowania oszczędności,
 • weryfikowania umów z firmami zewnętrznymi,
 • praktycznego zastosowania narzędzi i zapisów, które zabezpieczają firmę przed nadużyciami użytkowników,
 • znajomości zagadnień podatkowych i legislacyjnych,
 • optymalizacji kosztów związanych z użytkowaniem i serwisowaniem aut.

 

VI edycja, która odbyła się w 2018 roku odbyła się pod hasłem #NowyEkspertFlotowy i zgromadziła ponad 500 uczestników. Dzięki trzem bezpłatnym i sprofilowanym szkoleniom, które odbyły się w Warszawie w siedzibie Business Center Clubu, każdy fleet manager, biorący udział w programie,  miał niepowtarzalną okazję do wysłuchania serii wykładów prowadzonych na żywo i zadawania pytań prelegentom. Postawiliśmy na profesjonalny dobór kadry wykładowej i niezwykle praktyczny i narzędziowy charakter samego wystąpienia. 

Seria spotkań praktycznych z instruktorami Škoda Szkoła Auto były okazją dla fleet managerów do nauki bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Zwieńczeniem zmagań był październikowy finał podczas którego najlepsi uczestnicy edycji zmagali się z zadaniami praktycznymi i teoretycznymi.

Nad zawartością merytoryczną spotkań i testów oraz oceną poszczególnych etapów czuwała Rada Programowa, w skład której weszli przedstawiciele mediów, instytucji państwowych oraz stowarzyszeń związanych z rynkiem flotowym.

Przed nami kolejna, VII edycja, która będzie absolutnym hitem! Przygotowaliśmy dla Was potężną dawkę wiedzy, merytorycznych spotkań, które rozpoczną się już 20 maja w Warszawie!  Zaprosimy Was do multimedialnego, nowoczesnego i dobrze skomunikowanego miejsca pod nazwą Digital Knowledge Village w Warszawie. Podczas pierwszego szkolenia zaserwujemy Wam spotkanie z prawnikami reprezentujący- mi polską branżę motoryzacyjną, którzy w przystępny i zrozumiały sposób zaktualizują Waszą wiedzę z zakresu płaszczyzny legislacyjnej funkcjonowania firmowych car parków. Drugie spotkanie, które zaplanowane jest na 12 czerwca, będzie okazją do tego, aby poznać nie jednego, ale kilku fleet managerów mogących pochwalić się międzynarodowym doświad- czeniem i ponadnarodową perspektywą w budowaniu polityki flotowej, nadzorze i koordynacji rozbudowanych flot pojazdów. Ostatnim tegorocznym przystankiem edukacyjnych wspaniałości będzie wrześniowe szkolenie prowadzone przez Daniela Trzaskowskiego pt. „Mój nowy szef zlecił mi audyt naszej floty – od czego mam zacząć?”.

 

VIII edycja Projektu Ekspert Flotowy

Inauguracja VII edycji programu odbyła się podczas Wielkiego Testu Flotowego na Torze Słomczyn 16 maja 2019 roku!. W tym właśnie dniu, na Torze, biło serce polskiej motoryzacji i sektora flotowego – zgromadzeni mieli okazję zapoznać się w pełni z ideą i szczegółami projektu oraz zapisać się na specjalnie przygotowanych stanowiskach komputerowych.

Ekspert Flotowy 2019: starcie finałowe

Po kilku miesiącach zaciętych zmagań, trzech spotkaniach, sześciu testach on-line oraz starciu półfinałowym poznaliśmy zwycięzcę jedynego takiego projektu na rynku. Największą liczbę punktów zdobył Bartosz Walkowiak z firmy Komputronik S.A., który pokonał blisko 600 fleet managerów.

To był kolejny ważny rok w historii projektu Ekspert Flotowy. Odświeżona formuła, znakomici prowadzący i jeszcze więcej wykładów i prelekcji podczas trzech merytorycznych spotkań, które odbyły się w Digital Knowledge Village w Warszawie. DKV to nowo powstałe miejsce wspierające prowadzenie innowacyjnego biznesu, zorientowane na podmioty działające szczególnie w obszarze digital marketingu, szkoleń i doradztwa czy komunikacji marketingowej. Gwarancją jakości edukacyjnej i wartości, jakie niesie za sobą projekt Ekspert Flotowy, jest szerokie grono partnerów merytorycznych.

Tak jak i w poprzednich latach każdy z uczestników mógł wziąć udział w trzech szkoleniach stacjonarnych (za udział w każdym szkoleniu można było uzyskać 5 pkt) oraz rozwiązać sześć testów on-line (każdy składał się z 25 pytań, za które można było zdobyć po 35 pkt). Kluczowym momentem w tegorocznych zmaganiach był Wielki Finał. Wzięli w nim udział uczestnicy, którzy na swoim koncie zgromadzili największą liczbę punktów. Do finału zakwalifikowała się najlepsza szesnastka.

Dwuetapowy finał odbył się 23 października w Škoda Auto Lab w Poznaniu pod okiem najlepszych instruktorów. Najpierw 16 najlepszych fleet managerów w kraju rozwiązywało test składający się z 40 pytań. Po teście teoretycznym każdy z uczestników usiadł za kierownicą i został poddany kolejnemu testowi – tym razem praktycznemu. Do testów finałowych wszyscy przystępowali z wyzerowanym kontem, na równych zasadach. Można więc powiedzieć, że najlepsza szesnastka zaczynała rywalizację od nowa.

Jak dowiedzieliśmy się z rozmów kuluarowych, obydwa testy: teoretyczny i praktyczny okazały się jednymi z najtrudniejszych – o ile nie najtrudniejszymi – w całej historii Eksperta Flotowego. To oznacza, że z roku na rok poziom jest coraz wyższy. Po tym jak na przestrzeni miesięcy zmieniała się punktacja w rankingu widzimy też, z czym uczestnicy mają większy problem, a jaką wiedzę mają w małym palcu. Dzięki temu mogliśmy też poznać strategię rozwiązywania testów, jaką obrali fleet managerowie. Już nie możemy się doczekać kolejnych szkoleń i testów, które dla was przygotujemy!

Tak jak wspomnieliśmy, szesnastu najlepszych fleet managerów spotkało się, by podejść do dwóch testów, pod koniec października. Ale na wyniki trzeba było jeszcze trochę poczekać.

Najlepszą trójkę, a przede wszystkim zwycięzcę wielomiesięcznego projektu poznaliśmy podczas jednego z najważniejszych cyklicznych wydarzeń rynku flotowego w Polsce – Gali Nagród PZWLP. W tym roku impreza odbyła się 21 listopada w miejscu z bardzo bogatą tradycją, będącym scenerią dla wielu krajowych produkcji filmowych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat – w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

Po podliczeniu punktów zdobytych przez finalistów w wyjątkowo wyrównanej i zaciekłej walce okazało się, że tytuł Eksperta Flotowego 2019 przypadł Bartoszowi Walkowiakowi z firmy Komputronik S.A.

Drugie miejsce zajął Jakub Niezgoda (Mirent Sp. z o.o.). Trzecia lokata przypadła Szymonowi Szafrańskiemu z firmy GEBERIT. Gratulujemy wszystkim laureatom!

Poza bardzo znaczącym tytułem zdobywca I miejsca otrzymał także bon Itaki na wakacje marzeń (o wartości 9000 zł). Zdobywcom II i III miejsca wręczyliśmy bony odpowiednio na 6000 i 5000 zł.

Nagrody wręczył Maciej Zwiewka, Head of Fleet Sales / Macro Region North-West Poland w Volkswagen Leasing GmbH Oddział w Polsce.

O sile projektu świadczy jego edukacyjny aspekt i atrakcyjność przygotowanych rozwiązań rozwijających kompetencje zarządców flot, a także – znacząca (i rosnąca!) liczba osób, które każdego roku biorą udział w tym specjalistycznym projekcie. Wiemy, że  już na stałe wpisał się on w kalendarz roczny fleet managerów.

Ekspert Flotowy EKSTRA 2020 

Ekspert Flotowy Ekstra to cykl szkoleń on-line. To nowa formuła szkoleń spowodowana nową rzeczywistością, w której się znaleźliśmy.

W tym cyklu udostępniamy nagrania przygotowane przez najlepszych specjalistów, a jednocześnie praktyków. Będzie mógł obejrzeć je każdy, kto zarejestruje się na www.ekspert-flotowy.pl.

W tym roku każdy zarejestrowany uczestnik będzie mógł wziąć udział w 3 szkoleniach on-line. Pierwsze nagranie zostanie udostępnione już 30 lipca, kolejne – 24 sierpnia, z kolei trzecie – 9 września.

Każde nagranie potrwa od 1-1,5 godziny i będzie dostępne do 31 października. Dzięki temu, nawet jeśli w dniu premiery nagrania uczestnik nie będzie mógł go odtworzyć, wróci do niego w dowolnym czasie, miejscu i na dowolnym urządzeniu.

 

 

2013-03-14 00:00:00
patroni merytoryczni
 • SKFS
 • PGM
 • ITS
 • Partnerstwo dla bezpieczenstwa drogowego
 • SPRM
 • Piszcz i Wspolnicy
 • PZPM
 • PZWLP
 • ZPL
 • PSPA
 • PZPO
 • GFP Legal
ZNAJDŹ NAS: