Daniel Trzaskowski i Bartłomiej Wiśniewski podczas szkolenia z cyklu Ekspert Flotowy: Audyt bez tajemnic

Ostatnie w tym roku szkolenie z cyklu Ekspert Flotowy za nami. Rekordowa liczba uczestników, wyjątkowi prelegenci oraz debata, podczas której nie brakowało gorącej dyskusji – tak w dużym skrócie można podsumować trzecie tegoroczne spotkanie w ramach projektu.

2019-10-02 10:44:46

Temat ostatniego tegorocznego spotkania z cyklu Ekspert Flotowy brzmiał: „Audyt floty samochodowej”. Szkolenie zostało podzielone na trzy części. W pierwszej części dyrektor zarządzający Biznesu Flotowego w Volkswagen Leasing GmbH Polska Daniel Trzaskowski wygłosił prelekcje: „Co to jest audyt? Jaki jest jego cel” oraz „Audyt floty w ośmiu krokach”. Drugą część szkolenia poprowadził Bartłomiej Wiśniewski, kierownik ds. zarządzania majątkiem w Provident Polska S.A. Ta część dotyczyła analizy procesów zarządzania flotą. Ostatnia część to sesja Q&A, podczas której prelegenci odpowiadali na pytania uczestników szkolenia. Tu też wywiązała się ciekawa dyskusja, w której uczestnicy mogli się wymienić doświadczeniem i wyjaśnić problematyczne kwestie. Z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że gdyby sesja Q&A trwała dłużej, z pewnością fleet managerowie mieliby jeszcze więcej pytań do naszych prowadzących.

„Zdecydowanie było to najlepsze szkolenie z cyklu”, „ogromny plus za wiele przykładów z życia flotowca”, „szkolenie było bardzo przydatne, zwłaszcza dla osób rozpoczynających pracę z flotą w nowej firmie”, „bardzo dobrze przekazane informacje” – to tylko przykładowe opinie, jakie zebraliśmy po szkoleniu.

Aktywni słuchacze

– Mogę powiedzieć, że cel szkolenia, czyli pokazanie uczestnikom, jak istotny jest w firmie audyt, w jaki sposób jest przeprowadzany i jakie są jego podstawowe zalety został osiągnięty. Słuchacze aktywnie uczestniczyli w szkoleniu, okazywali zainteresowanie tematem. Mimo ponad sześciu godzin poświęconych tematyce audytu i kontrolowania floty widać było zaangażowanie uczestników, którzy zadawali wiele pytań i dopytywali o szczegóły. Atmosfera była znakomita, a skupione twarze słuchaczy bardzo pomagały w przekazaniu najważniejszych informacji. Liczne rozmowy i dyskusje w kuluarach w czasie przerw i po samym spotkaniu stały się również świetną okazją, by omówić kwestie, jakie się pojawiały podczas prezentowanych przykładów – mówi Bartłomiej Wiśniewski.

– Cieszy to, że siódma edycja projektu przyciągnęła tylu uczestników. Szkolenia są niezbędne w każdej dziedzinie gospodarki i choć z roku na rok jest ich więcej także w branży flotowej, cieszymy się, że Ekspert Flotowy rośnie w siłę i integruje społeczność flotowców – dodaje Daniel Trzaskowski.

O silnej integracji branży wokół wyjątkowego projektu, jakim jest Ekspert Flotowy, może świadczyć choćby fakt, że wśród uczestników projektu znajdują się osoby, które są z nami od pierwszej edycji Eksperta Flotowego. Nieocenioną wartością projektu jest także networking oraz wymiana doświadczeń z flotowcami z dłuższym stażem. Już dziś możemy powiedzieć, że siódma edycja projektu jest rekordowa pod względem frekwencji uczestników – na liczby i oficjalne podsumowanie przyjdzie jednak jeszcze czas!

Pora na test

Choć za nami już ostatnie tegoroczne spotkanie z cyklu Ekspert Flotowy, to wciąż jeszcze można się zapisać (do 5 października) do tej edycji. Na uczestników czeka jeden test, który pojawi się w panelach na stronie www.ekspert-flotowy.pl 1 października. Po nim… już prosta droga do finału, który odbędzie się w dniach 23–24 października. To właśnie wtedy najlepszych 15 uczestników zostanie zaproszonych do stolicy Wielkopolski, aby poddać się ostatecznemu egzaminowi teoretycznemu i praktycznemu. Z finalistami spotkamy się w Škoda Autodrom Polska oraz w Hotelu NH Poznań. Po próbach w Škoda Autodrom Polska oraz wypełnieniu testów będziemy wiedzieć, kto będzie mógł tytułować się Ekspertem Flotowym.

Na ogłoszenie wyników trzeba będzie jednak trochę poczekać – finałową trójkę poznamy dopiero w listopadzie!

Trzymamy kciuki!

Projekt Ekspert Flotowy powstał z inicjatywy marki Škoda, Škoda Szkoła Auto i magazynu FLOTA. Wspólnie postanowiliśmy wszystkim osobom zajmującym się zarządzaniem parkiem aut służbowych stworzyć możliwość podzielenia się w innowacyjny sposób nie tylko wiedzą, ale i doświadczeniem. Organizatorem jest również Volkswagen Financial Services, który wspiera projekt, przekazując swoje doświadczenia i najlepsze praktyki w dziedzinie leasingu, finansów i optymalizacji kosztów zarządzania firmową flotą. Dzięki wsparciu tak silnych marek Ekspert Flotowy reprezentuje najwyższy poziom organizacyjny, edukacyjny i merytoryczny.

Autor: Joanna Szmatuła

 

 

GALERIA

patroni merytoryczni
 • PZPM
 • SPRM
 • Partnerstwo dla bezpieczenstwa drogowego
 • PZWLP
 • PZPO
 • Piszcz i Wspolnicy
 • PSPA
 • ZPL
 • SKFS
 • PGM
 • ITS
 • GFP Legal
ZNAJDŹ NAS: